اهميت استفاده از نرم افزار

اهميت استفاده از نرم افزار

با توجه به پيشرفت و گسترش سيستم هاي کامپيوتري و جايگاه مهم و رو به رشد آنها نمي توان نقش مهم و حياتي سيستم هاي کامپيوتري را در زندگي روزمره ناديده گرفت همچنين تحول به موقع و صحيح نرم افزارها و سيستم ها با کيفيتي مطلوب ،مي تواند باعث بهبود روند کار و نيز جلب رضايت مشتريان شود. اما اين امر مستلزم نظارتي دقيق بر توسعه فرآيند و محصولات است.
در اين مقاله سعي بر آن است که با مد نظر قرار دادن اهميت معيارهاي نرم افزار و ضرورت نقش آنها در جامعه کنوني و همچنين در نظارت بر روند توليد و پخش محصولات بپردازيم.
اولين مسئله بسيار حائز اهميت براي مهندسسان نرم افزار، تحويل با تأخير نرم افزارها به مشتريان است که همين امر باعث از دست رفتن فرصت هاي کاري و نارضايتي مشتريان مي شود. همچنين کيفيت پايين نرم افزار ها به صورت چشم گيري بر روي بازار و مشتريان اثر منفي مي گذارد. امروزه کمتر نسخه اي از نرم افزارها در هنگام تحويل به مشتري کامل هستند و معمولا ايرادات و نقص هاي نرم افزار پس از تحويل، توسط مشتري کشف مي شود در حالي که بسياري از ايرادات را مي توان با بالا بردن سطح کيفي محصول و دقت در تحليل و توسعه و همچنين نظارت بر مراحل توليد نرم افزار از بين برد.
از اين رو مهندسي نرم افزار به عنوان پاسخي به مشکلات صنعت توسعه نرم افزار مطرح گرديد.
مهندسي نرم افزار يک رويکرد ارزشمند جهت ايجاد، توسعه و از همه مهم تر نگهداري از نرم افزار است که توليد محصولات با کيفيت و پشتيباني از نرم افزار را هدف اصلي خود قرار داده است.

اهميت استفاده از نرم افزار
اهميت استفاده از نرم افزار

برای تهیه نرم افزار حسابداری و فروش اینجا کلیک کنید.

امروزه کمتر کسي است که از اهميت سيستم هاي کامپيوتري و نرم افزارها بي اطلاع باشد و با توجه به اين موضوع و سرعت توسعه ي نرم افزارها و سيستم هاي کامپيوتري و همچنين پايه گذاري اموري مهم روي اين سيستم ها اهميت آنها به طور چشم گيري در حال صعود است و بي شک مي توان گفت بدون اين نرم افزارها و سيستمهاي کامپيوتري روند امور روزمره ي ما دچار اختلال مي شود.
بايد در نظر داشته باشيم که پيشرفت و توسعه در هر زمينه اي و همچنين دستيابي به کيفيت مطلوب بدون شک مستلزم ارزيابي و اندازه گيري است. از اين روست که استفاده از نرم افزارها امر غير قابل اجتناب است و راه بقاي سازمان را به مديران نشان مي دهد. شايد استفاده از آنها بقاء هميشگي را تضمين نکند اما بدون شک موجب دوام بيشتر و پيشرفت سازمان ها خواهد شد.
معيارهاي پيشرفت هر سازمان به طور کامل با روند توسعه نرم افزارها در ارتباط است از اين رو يک محصول نرم افزاري با کيفيتي مطلوب و همچنين پشتيباني کارآمد مي تواند روند صعود يک سازمان را به صورت چشم گيري سرعت بخشد.
اميد است در جامعه کنوني ما اين امر به بهترين نحوه ي ممکن صورت گيرد تا بتوان شاهد توسعه و پيشرفت روزافزون جامعه عزيزمان باشيم.

اهميت استفاده از نرم افزار
اهميت استفاده از نرم افزار
0

نوشته های مرتبط:

صندوق فروشگاهی آئورس مدل سانگو

پوز فروشگاهی pos یا کامپیوتر های خانگی PC

پوز فروشگاهی pos یا کامپیوتر های خانگی PC چرا در...

چاپگر بارکد Godex EZ 1100 Plus

۵ سوال در هنگام خرید چاپگر بارکد

۵ سوال در هنگام خرید چاپگر بارکد پیدا کردن یک...

از چه نوع لیبل پرینتری استفاده کنیم؟

از چه نوع لیبل پرینتری استفاده کنیم؟ شما بايد به...