از چه نوع لیبل پرینتری استفاده کنیم؟

از چه نوع لیبل پرینتری استفاده کنیم؟

شما بايد به اين سؤال پاسخ دهيد که چه مقدار ليبل در طول روز احتياج داريد؟ اگر شما خوسته باشيد در طول روز کمتر از ۱۰۰۰ ليبل چاپ کنيد ، بايد از پرينترهاي معمولي استفاده کنيد و اگر خواسته باشيد در طول روز بيشتر از ۱۰۰۰ ليبيل چاپ کنيد بايد از نوع صنعتي آن استفاده کنيد .شما بايد اين موضوع را هم در نظر بگيريد که ليبلي که چاپ ميکنيد در چه محيطي قرار ميگيرد؟ اگر براي شما دوام چاپ ليبل اهميتي ندارد يا اينکه ميخواهيد از ليبل در محيط هاي داخلي ، به دور از نور مستقيم آفتاب ، رطوبت و حرارت استفاده کنيد ، thermal printer گزينه خوبي خواهد بود و اگر ميخواهيد ليبل براي مدت طولاني و در محيط هاي خشن باقي بماند thermal transfer printer بهترين گزينه خواهد بود .thermal transfer printer يک تکنولوژي نزديک و مرتبط به thermal printer است که با همان اصول دقيق چاپ ميکند . تفاوت اين دو دستگاه فقط در اين است که thermal transfer printer براي چاپ به يک واسطه احتياج دارد که نقش اين واسطه را ريبون ايفا ميکند ولي در thermal printer بدون هيچ واسطه اي عمليات چاپ روي کاغذ حرارتي صورت ميگيرد .

برای خرید لیبل پرینتر اینجا کلیک کنید.

انواع لیبل

ليبل ها ممکن است براي شناسايي هر ترکيب ، اطلاعات ، هشدارها ، دستورالعمل ها و آگاهي هاي محيطي يا تبليغاتي استفاده شوند. ليبل بايد مادامي که از محصول استفاده ميشود باقي بماند. به طور مثال پليت VIN در اتومبيل بايد در برابر حرارت ، روغن و … مقاوم باشد. به طور مشابه يک برچسب مواد غذايي بايد تا مصرف شدن آن ها مقاوم باشد. انواع ليبل عبارتند از:

 • « ليبل کاغذي »
  مشخصات: ارزان قيمت ، تنوع رنگ ، چسبندگي معمولي
  کاربرد: صنايع نساجي ، خشکبار ، مواد غذايي و دارويي و …
  توضيحات بيشتر: اين برچسب همانگونه که از نامش مشخص است از نس کاغذي ميباشد ولي به تناسب کاربرد هاي متنوع آن از چسبندگي مناسبي برخوردار است. ليبل کاغذي در سه حالت گلاسه ، نيمه ، گلاسه و مات موجود ميباشد . همچنين بر اساس نياز و سليقه مصرف کننده اين بر چسب در رنگ هاي گوناگون ارائه ميگردد. با توجه به استفاده عمومي از برچسب کاغذي ، براي کارايي بهتر آن در هر يک از صنايع ، اين ليبل از لحاظ چسبندگي در دو نوع پرچسب و کم چسب توليد ميشود.
 • « ليبل PVC »
  مشخصات: مقاوم در برابر حرارت تا ۸۰ در سانتي گراد ، کشيدگي ، پاک شوندگي و عوامل محيطي
  کاربرد: صنايع خودرويي ، لوازم خانگي ، مواد شيميايي و دارويي و …
  توضيحات بيشتر: باتوجه به اين که برچسب پي وي سي از نوعي پلاستيک مصنوعي توليد ميشود از مقاومت کششي مناسبي برخوردار ميباشد. همچنين اين برچسب در برابر رطوبت مقاوم است و در دو حالت مات و براق قابل ارائه ميباشد.
 • « ليبل متال »
  مشخصات: آلياژي از فلز ، ضد خش ، مقاوم در برابر حرارت تا ۲۲۰درجه سانتي گراد و شوينده هاي قوي
  کاربرد: ويژه صنايع خودرو سازي ، لوازم خانگي ، الکترو موتور و …
  توضحات بيشتر: اين نوع برچسب از نوعي آلياژ آلومينيوم ساخته شده است به همين دليل در برابر کشش بسيار مقاوم است و درجه حرارت بسيار بالايي را تحمل ميکند. ضمن آنکه مواد تشکيل دهنده آن آسيب نميبيند. مهمترين خاصيت اين برچسب اين است که اگر براي چاپ آن از ريبون مناسب آن استفاده شود در برابر حلال هاي قوي بسيار مقاوم بوده و چاپ آن پاک نميگردد.
 • « ليبل اموال »
  مشخصات: ماندگاري بالا ، خردشونده در صورت برداشته شدن از کالا ، مقاومت در برابر رطوبت ، استفاده بر روي سطوح چرب و کثيف
  کاربرد: براي اموال شرکت ها ، سازمان ها ، وزارت خانه ها و …
  توضيحات بيشتر: به دليل استفاده از ماده سليس در اين نوع برچسب ، حالت شکننده آن از مشخصات بارز آن محسوب ميشود و با توجه به چسبندگي بالاي آن ، براي استفاده در اموال سازمان ها و شرکت هاي بزرگ بسيار مناسب ميباشد. اين برچسب در رده انواع ليبل هاي امنيتي طبقه بندي ميگردد.
  « ليبل امنيتي »
  مشخصات: خردشونده در صورت برداشتن از کالا ، مقاومت چاپ مناسب
  کاربرد: جهت گارانتي ، موارد امنيتي ، اموال و گارانتي انواع محصولات الکترتريکي
  توضيحات بيشتر: اين برچسب با توجه به حالت شکننده و خردشونده خود براي مصارف امنيتي کاربرد دارد و به دليل جنس بسيار نازک آن معمولاّ براي گارانتي محصولات الکتريکي استفاده ميگردد.
 • « ليبل VOID »
  مشخصات: غير قابل استفاده در صورت جداشدن ، مقاوم در برابر حرارت تا ۸۰ درجه سانتي گراد ، کشيدگي بالا ، مقاومت در برابر رطوبت ، جلوگيري از سوء استفاده
  کاربرد: جهت گارانتي ، موارد امنيتي
  از اين ليبل براي گارانتي محصولات و پلمپ نمودن انواع بسته بندي ها استفاده ميشود. ليبل VOID در دو نوع شطرنجي و حرفي طبقه بندي ميگردد. نوع شطرنجي آن هنگامي که بر سطحي الصاق شود ، به محض جداشدن ،اثري به صورت خانه هاي شطرنجي برروي آن بر جاي ميگذارد و نوع حروفي آن هم زماني که بر سطحي چسبانيده شود به محض اينکه از آن سطح جدا شود بدون برجاي گذاشتن اثري برروي محصول ، تنها کلمه اي برروي خود ليبل ظاهر ميشود و ليبل غير قابل استفاده ميگردد.
 • « ليبل شفاف »
  مشخصات: بي رنگ ، مشخص بودن چاپ روي آن از هر دو طرف ، چسبندگي مناسب ، مقاومت در برابر رطوبت ، مقاومت کششي مناسب
  کاربرد: روي شيشه خودرو ، کارت ضمانت و …
  اينگونه ليبل ها بيشترين مصرف را در صنعت خودروسازي دارند و غالباّ بر روي شيشه اتومبيل استفاده ميشوند. البته در شرکت هاي ساخت شيشه و يا براي لينت کردن ديگر ليبل ها نيز کاربرد دارند. اين ليبل ها بي رنگ بوده و چاپ روي آن از دو طرف ليبل قابل رويت ميباشد.
 • « ليبل پارچه اي »
  مشخصات: بدون چسب ، مقاومت چاپ در برابر شستوشوي مداوم ، ساخته شده از الياف فشرده
  کاربرد: صنايع نساجي ، پوشاک ، خودروسازي
  جنس اين رول ها از نوعي الياف مصنوعي ميباشد که غالباّ براي الصاق بر روي کمربند ايمني خودرو و يا مشخصات محصول در صنعت پوشاک کاربرد دارند.
0

نوشته های مرتبط:

آموزش جاگذاری لیبل و ریبون در لیبل پرینتر هانیول Honeywell PC42t

چاپگر باركد Honeywell PC42t یكی از قوی ترین و با...

لیبل پرینتر Honeywell pc42t

چاپگر برچسب یا لیبل پرینتر چیست؟ + لیبل پرینترهای موجود در فروشگاه آنجو

از میان متداول ترین لوازم جانبی کامپیوتر می توان به...

فیش پرینتر E-POS ECO 250

فیش پرینتر چیست ؟

قصد داریم تا از میان لوازم جانبی کامپیوتر به معرفی...