بارکد خوان چگونه کار میکند ؟

بارکدخوان

به یک عنوان مصرف کننده ما می بینیم که بارکد خوان در همه زمان ها استفاده میشود. خرید از هر فروشگاه خرده فروشی، در رویدادهای مهم مانند پرواز، و حتی از رفتن به دکتر حضور دارند. شما فرایند کسب و کارتان را (صرفه جویی در وقت و پول) با درک این که چگونه دستگاه بارکد خوان کار میکند و با دانستن نحوه استفاده از بارکدخوان ها به طور موثر بهبود خواهید بخشید. بارکد خوان ها یا بارکد اسکنرها توانایی خواندن خطوط سیاه و سفید بر روی بسیاری از محصولات دارند و با سرعت اطلاعات را به یک کامپیوتر می رسانند که کامپیوتر می تواند بلافاصله با استفاده از یک پایگاه داده مشخصات محصول را تشخیص دهد.

بارکد خوان چگونه کار میکند ؟

برای آشنایی با چگونگی کار کردن یک بارکد خوان فروشگاهی اجازه دهید یک مثال ساده بزنیم. فرض کنید که خطوط سیاه و سفید در روی بارکد محصولات پارامتری باینری است یعنی خطوط سفید مقدار صفر و خطوط مشکی مقدار یک را دارد.

مرحله یک: نور لیزری یا LED سر بارکد خوان با قرار گرفتن بر روی بارکد روشن میشود

مرحله دوم: نور از بارکد یک جزء نور الکترونیکی به نام سلول فتو الکتریک منعکس می کند. مناطق سفید از بارکد بیشترین نور را و مناطق سیاه و سفید حداقل نور را منعکس میکنند.

مرحله سوم: همانطور که بارکد خوان روی بارکد حرکت میکند، سلول یک الگوی روشن و خاموش پالس تولید میکند که با خطوط راه راه سیاه و سفید مطابقت می کند. بنابراین برای کد نشان داده شده ( “سیاه سیاه سیاه سفید سیاه و سفید سیاه و سیاه “)، سلول ” خاموش خاموش خاموش روشن خاموش روشن خاموش و خاموش” خواهد بود.

مرحله چهارم: یک مدار الکترونیکی متصل به بارکد اسکنر این پالس روشن- خاموش را تبدیل به رقم های باینری میکند (صفر و یک )

مرحله پنجم: از ارقام صفر-یک به یک کامپیوتر متصل شده به بارکد خوان فرستاده میشوند ، که کد ها تشخیص داده میشوند به عنوان مثال کد۱۱۱۰۱۰۱۱ خوانده می شود.

در برخی از بارکد خوان ها، یک سلول فتو الکتریک وجود دارد، همچنان که شما سر بارکد خوان را بر روی بارکد کالا حرکت می دهید، سلول هر بخش از بارکد سیاه و سفید را به نوبت تشخیص می دهد. در بارکد خوان های پیچیده تر، یک خط کامل از سلول های فوتو الکتریک وجود دارد و کل کد را در حرکت شناسایی می کنند.

 

0

نوشته های مرتبط:

دیتاکالکتور و مزایای استفاده از آن

دیتاکالکتور و مزایای استفاده از آن دیتاکالکتور ها یا پایانه...

اهميت استفاده از نرم افزار

اهميت استفاده از نرم افزار با توجه به پيشرفت و...

طراحی فروشگاه

مهم ترین نکات کم هزینه در طراحی فروشگاه های کوچک!

اگر شما یک فروشگاه دارید یکی از دغدغه های اصلی...